SPINDULIUOTĖ IR NĖŠTUMAS

SPINDULIUOTĖ

Yra dviejų tipų spinduliuotė.

Nejonizuojančioji spinduliuotė (kasdieninė spinduliuotė) yra mažos energijos. Jos veikiami esame kiekvieną dieną iš įvairių šaltinių. Nejonizuojančią spinduliuotę skleidžia: mobilieji telefonai, mikrobangų krosnelės, kompiuteriai, MP3 grotuvai, televizoriai, elektros energijos tiekimo linijos, … Nejonizuojančiai spinduliuotei priskiriami infraraudonieji spinduliai, ultravioletiniai spinduliai.

Jonizuojančioji spinduliuotė yra aukštos energijos. Žinomiausias šios spinduliuotės tipas yra rentgeno spinduliai. Belly Armor gaminiai neturi apsaugos nuo šios spinduliuotės.

Vis daugiau įrodymų, kad kasdienė spinduliuotė turi neigiamą poveikį sveikatai. Tačiau be technologijų sunkiai išsiverstume mūsų kasdieniniame gyvenime, darbe . Visi elektromagnetiniai prietaisai skleidžia spinduliuotę. Mobilieji telefonai yra vienas iš pagrindinių šaltinių. Jie veikia didelės galios mikrobangų dažniu, ypač naudojimo metu, o dar labiau ieškant signalo. 2011 metais Pasaulinė Sveikatos Organizacija priskyrė mobilųjį telefoną kancerogeninių medžiagų, tokių kaip švinas, automobilių išmetamosios dujos ar chloroformas, kategorijai. Nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai yra kita pagrindinė grupė prietaisų, darančių didelę žalą sveikatai, kadangi yra ilga naudojimo trukmė ir naudojami prie pat kūno. Yra daug namų apyvokos prietaisų, kurie skleidžia stiprią spinduliuotę, tai mikrobangų krosnelės, plaukų džiovintuvai, bet jų naudojimo trukmė yra trumpa.

NĖŠTUMAS IR SPINDULIUOTĖ

Nėštumas ir ankstyva vaikystė, kuomet vyksta greitas ir sudėtingas ląstelių vystymasis, yra didžiausia rizika. Visi elektroniniai prietaisai skleidžia elektromagnetinę spinduliuotę. Daugybė tyrimų parodė, kad spinduliuotė turi įtakos vystymuisi.

Galimas poveikis sveikatai:

ELGESIO PROBLEMOS

UCLA (Kalifornijos universitetas Los Andžele, JAV) 2010 metais atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 29 000 vaikų, kurių amžius 7 metai. Mokslininkai nustatė, kad net 50% vaikų turėjo didesnių elgesio problemų, kurie įsčiose ir ankstyvojoje vaikystėje turėjo „tiesioginį“ ryšį su mobiliaisiais telefonais. Elgsenos problemos įvardintos kaip hiperaktyvumas, dėmesio sutrikimai ir socialinės problemos. Panašūs rezultatai buvo ir atlikus tyrimą Danijoje, kuriame dalyvavo 13000 vaikų. Taigi, kuo dažniau mama naudojasi mobiliuoju telefonu, tuo didesnė tikimybė, kad vaikas turės elgesio problemų.

VYSTYMASIS

Net 70% tyrimų, kuriuos atliko žinomi pasaulyje mokslininkai, ir kurie nebuvo finansuojami bevielio ryšio pramonės atstovų, parodė kasdienės spinduliuotės neigiamą biologinį poveikį (ląstelių augimui, DNR sintezei ir nervinei būklei).

Vaikai ir jaunimas – itin jautri grupė.Elektromagnetinės bangos ypač pavojingos vaikams, kadangi jų kaukolė plonesnė ir smegenys vystosi labai intensyviai. Skleidžiamos el. Bangos lengviau prasiskverbia pro plonesnius kaukolės kaulus ir neigiamai veikia smegenų vystymąsi. Vaikų audiniai sugeria didesnį spinduliuotės kiekį nei suaugusių. Didesnė žala daroma reprodukciniams organams (gimdai, kiaušidėms, sėklidėms, prostatai).

PERSILEIDIMAS

Taip pat tyrimais įrodyta, kad kompiuterių, televizorių kuriamas elektromagnetinis laukas didina persileidimo riziką (ypač ankstyvojoje nėštumo stadijoje).

VAISINGUMAS

Didelė problema yra nevaisingumas. Kasdienė spinduliuotė turi įtakos tiek moterų, tiek vyrų vaisingumui. 2008 metais atliktas Amerikos reprodukcinės medicinos organizacijos tyrimas parodė, kad vyrų, kurie 4 valandas per dieną naudojasi mobiliaisiais telefonais, spermatozoidų skaičius mažesnis 25% , judrumas mažesnis trečdaliu, 80% spermos kokybė buvo prasta.

Aldinucci et al. 2003, Buemi ir kt. 2001, Pacini ir kt. 1999,Raylman et al 1997., Linder-Aronsonas & Lindskog 1995 (ląstelių augimo sulėtėjimas).
Hirose et al 2003, Hirai et al., 2002. (genų pokyčiai ir pakitęs vaisiaus vystymasis ); 2001 Okazaki ir kt. (širdies-kraujagyslių sistemos  pakitimai)
(Lee et al 2002, juutilainen et al 1993, Lindbohm kt., 1992. (kaip kompiuterių ir televizorių skleidžiama spinduliuotė gali padidnti persileidimoriziką).
2011 gegužė PSO (pasaulio sveikatos organizacija priskiria mobilųjį telefoną kancerogeninių medžiagų kategorijai.